ENJEKSİYON SİSTEMLERİ NEDİR?

Binadaki çatlaklar statik ve dinamik çatlaklar, taşıyıcı yapıdaki çatlaklar ve taşıyıcı olmayan yapıdaki çatlaklar, kuru ve ıslak çatlaklar, sıvalardaki kılcal çatlaklar, binalardaki oturma çatlakları gibi gruplara ayrılmaktadır.

Özellikle içinden su akan çatlaklar betonarmede korozyona sebep olmakta ve don sırasında yapıyı tahrip etmektedir. 

Islak veya su sızıntısı olan çatlakların ve soğuk derzlerin su yalıtımı için daha elastik ve kapalı hücre yapısı oluşturan poliüretan enjeksiyon ürünleri kullanılmaktadır. Su ile temas halinde süratli şekilde şişerek köpük halinde gelir ve bu şekilde su sızıntısını durdurur.

Suyun akışkanlığına yakın olan malzeme beton içine basınçlı makine ile enjekte edilir. Malzeme beton içinde suyun girdiği çatlakların ve boşlukların içine sızarak basınç altında sıkışır ve saniyeler içinde donar. Malzeme kürünü tamamladıktan sonra dışarıdan hiçbir müdahaleyle bozulmaya, çözülmeye uğramadığından betonun içine su girişini engeller. Betonu ve içindeki demir donatıyı suyun olumsuz etkilerinden kurtarır.

Enjeksiyon uygulaması yüksek basınç üretebilen pompa yardımıyla yapılır. Kullandığımız ürünler, ıslak yüzeylerde çok iyi tutunma sağlar. Kullanıcıya ve çevreye zararlı değildir. 

Solvent içermez.

© 2004 - 2018 Marmara İnovatif | Her hakkı saklıdır.